8. Bölüm ~Yüksek Çözünürlük~

Cuma cemaatinin yüzde kaçı Kur’an-ı Kerim Türkçe mealini hayatlarında en az bir kez okumuştur ? Bir kitap okunacaksa öncelikle “O” okunmalıdır. Defalarca okudum, hala okumaya devam ediyorum. Rabbim indirildiği dilde de okumayı nasip eylesin.

Kitap fuarındaki izdihamı görünce “hani Türkler okumayı sevmezdi” diyenleri duydum kalabalıkta. Belki de gerçekten çok okuyan, sürekli belgesel izleyen bir toplumun bireyleriyiz.

İslamın şartları nedir, imanın şartları nelerdir bunları bilenlerin yeterli çoğunlukta olduğundan bile şüpheliyim. En azından Cuma’ları Kehf Suresini okumanın, okuyamıyorsak dinlemenin faziletini, mutluluğun şifresinden sayanlardanım.

Günlük hayatında dinlemeyi bilmeyen, iletişim yoksulu bir grup insana; karşısındaki konuşmacıyı sessizce dinleyip, söylediklerini düşünmenin önemini anımsatması ne büyük lütuftur.

İçerik olarak zaten can kulağıyla dinleyenler için kullanma kılavuzu niteliğinde bilgiler barındırır. Bir vaazda “güzele bakmak sevaptır” sözünün aslında “güzel bakmak sevaptır” olduğunu öğrenmiştim. Çünkü güzel bakan güzel görür. Laf aramızda zorla güzellik olmaz.

Etrafınızdaki güzellikleri gözlerinizin görebileceği en yüksek çözünürlükte görmeniz dileklerimle…

Ö.A.

 

Advertisements